Repertorium

Postacie

Dane podstawowe

Yrene

Użytkownik
Dahlien
Imię
Yrene
Przydomek
Rasa
człowiek, przeklęta
Wiek
28
Profesja
Łowczyni

Wygląd zewnętrzny

Kobieta posiada długie czarne włosy do łopatek, lecz najczęściej nosi je albo rozpuszczone, albo związane w wysokiego kucyka. Jej oczy na pograniczu błękitu i srebra potrafią dojrzeć nawet najdrobniejszy ruch w leśnych gęstwinach, zaś lekko śniada cera sprawa, że nie wyróżnia się zbytnio na tle kory drzew. No, przynajmniej nie aż tak bardzo. Jest wysoka i szczupła, jednak w ten zdrowy sposób. Nie brakuje jej też mięśni, bo wielokrotnie musiała taszczyć upolowanego dzika do miasta. Najczęściej ubiera się w dopasowane skórzane spodnie i kamizelkę w czarnym kolorze, a na tym nosi pelerynę z kapturem.

Dane szczegółowe

Usposobienie

Jest raczej typem małomównej osoby, która woli bardziej obserwować zdarzenia, niż w nich uczestniczyć. Nie jest do końca typem samotnika, lecz jeśli ktoś chce się do niej zbliżyć, to musi się mocno natrudzić. Najczęściej od razu wytycza grubą granicę zniechęcając do bliższego poznania. Raczej niechętnie dzieli się swoją historią. Ludzie najczęściej wiedzą czym się zajmuje i że lepiej z kobietą nie zadzierać. Jej złość nie jest gorąca i wybuchowa, lecz zabójczo zimna. Niby nikt nie był światkiem, jak wbija komuś sztylet między żebra, lecz równie dobrze żaden obserwator takiego zdarzenia mógł nie przeżyć.
Naprawdę jednak brakuje jej poczucia bezpieczeństwa. Obserwując ruch księżyca czuje się, jakby ktoś wręczył jej do rąk bombę. Najgorszym, co mogłoby się jej przydarzyć to skrzywdzić kogoś, komu pozwoliłaby się zbyt do siebie zbliżyć.

Pragnienia i obawy

- Znaleźć lek lub sposób na ściągnięcie klątwy, która zmienia ją w wilkołaka.
- Boi się, że skrzywdzi kogoś, na kim jej zależy.

Umiejętności

- Przyspieszona regeneracja uzyskana w pakiecie z klątwą.
- Wyczulone zmysły.
- Jest silniejsza i szybsza niż przeciętny człowiek jej postury.
- Przetrwanie w trudnych warunkach.
- Łowczyni, umie tworzyć zastawiać sidła, strzelać z łuku i kuszy, oskórować i wypatroszyć zwierzynę. Zna się na tropieniu.
- Dobra orientacja w terenie.

Ekwipunek

- Łuk i strzały, kusza
- Sztylet w cholewie buta
- Torba podróżna
- Rzeczy potrzebne do zastawienia sideł.

Inne

- Na lewym boku posiada trzy równolegle biegnące podłużne blizny.
- Zwierzęta jej nie lubią, a wręcz najczęściej uciekają przestraszone.

Historia

Przez to, że nie dzieli się swoją historią z innymi stosunkowo niewiele wiadomo o dziewczynie. Niektórzy powiadają, że jest po prostu dziwna. Inni spekulują, że Upadek, który miał miejsce cztery lata temu drastycznie ją zmienił. Jeszcze kolejny twierdzą, iż jest zwykłą suką. No cóż... rację miał każdy.
Dorastała jako córka leśnika w Harnyl, na wschód od Nimnaros. Praktycznie od dziecka była blisko kniei, w której poznawała zachowania zwierząt, ich tropy oraz cykl ich życia. Zgłębiła również zastosowanie leśnej roślinności, więc była w stanie zrobić sobie opatrunek z dzikorosnących ziół. Za młodu często jej się to przydawało, bo wdrapując się na drzewa często kończyła z obdartą skórą. Była raczej typem chłopczycy niż damy, którą można ubrać w zdobioną suknię i uczyć dobrych manier. Trzeba jej jednak przyznać, że po matce odziedziczyła znamienitą urodę.

Kiedy podrosła zaczęli się nią (niestety) interesować potencjalni partnerzy. Uparcie odrzucała każdego z nich, aż w ich okolicy pojawił się przystojny nieznajomy. On również spróbował swoich szans w uwiedzeniu dziewczyny, jednak poległ w tym zadaniu jak wszyscy jego poprzednicy. Ten mężczyzna wydawał się jednak inny. Bardziej... dziki i niebezpieczny. Bynajmniej niezadowolony z obrotu sytuacji odszedł, lecz zapowiedział Yrenie, że jeszcze się spotkają. Na odchodne jeszcze widziała, jak nerwowo wypija jakiś płyn z fiolki, po czym opuścił miasto. Potem jedak niestety dotrzymał słowa.

Niecały miesiąc później, kiedy na niebie księżyc świecił w pełnej swojej okazałości czarnowłosa wyruszyła do lasu na polowanie. Miała w planach złapać w sidła białego jelenia, który pojawiał się rzadko, lecz teraz miał swoją porę godową. Był jakąś hybrydą czy innym mutantem swojego gatunku, lecz mieszkańcy już dawno wycenili jego skórę i poroże na niebotycznie wysoką kwotę. Poza tym chciała udowodnić ojcu, że jest równie dobrą łowczynią co on.

Niestety nie wiedziała, że nie będzie jedynym myśliwym w tej okolicy. Nie podejrzewała również, iż sama stanie się zwierzyną. Podczas zastawiania sideł zostawała zaatakowana przez bestię, która na pozór wydawała się być wilkiem, lecz była o wiele większa i dużo bardziej krwiożercza. Walczyła, lecz po prawdzie pogodziła się z własną śmiercią. Bo jakżeby miała przeżyć takie starcie? Ból był niesamowity, kiedy pazury stworzenia rozorały jej lewy bok, a zaraz później zatopiły się tam kły potwora.

Nie miała pojęcia dlaczego przeżyła. Następnego dnia zbudziła się na leśnej ściółce w rozdartych i brudnych ubraniach, lecz po ranie nie było śladu. Skołowana, nie rozumiejąc co tak naprawdę się wydarzyło wróciła do domu, ukryła dowody nocnego zajścia i wróciła do swojego normalnego życia. Nie czuła się jednak tak samo. Stopniowo odkrywała, że stała się silniejsza i szybsza. Była w stanie usłyszeć mysz wśród trawy i dostrzec pisklęta w oddalonych od niej gniazdach. Zaś gdy nastała kolejna pełnia... Nigdy nie sądziła, że smak gorącej krwi i świeżego mięsa jest tak kuszący.

Odeszła z Harnyl włócząc się z miasta do miasta nie zostając nigdzie na dłużej niż do dnia przed pełnią. Po czasie dowiedziała się, że obcy mężczyzna, z którym odmówiła się związać był wilkołakiem. Zaraził ją zupełnie nie przejmując się faktem, że zamienia ją w bestie na swoje podobieństwo. Teraz na własną rękę musiała znaleźć sposób, żeby znaleźć lek na tę rzekomą likantropię, a w międzyczasie nie zabić nikogo bliskiego jej sercu.

Dukkha

Wygląd

Bardziej przypomina pokraczne skrzyżowanie wilka z dzieckiem, niż groźnego wilkołaka. Jest o wiele niższa niż normalnie, jej ciało pokrywa krótkie czarne futro. Oczy zmieniają kolor na srebrny jak blask księżyca. Zamiast rąk ma twarde owłosione (jak reszta ciała) wypustki, a w miejscu nóg kłębi się ziemisty wir.

Symbol

Czarny jak noc wilk o srebrnych oczach.