Repertorium

Postacie

Dane podstawowe

T'jarth Ik'tan

Użytkownik
Denadareth
Imię
T'jarth Ik'tan
Przydomek
Rivlish Arn'quert, Tasin, Arya Janon, wiele innych
Rasa
demon (hiiijt)
Wiek
12
Profesja
Szpieg

Wygląd zewnętrzny

I tu się sprawa komplikuje. Jako doppelganger T'jarth potrafi przyjmować wiele postaci... Jego prawdziwą formą jest bezwłosy humanoid o szarej skórze, dużych oczach i praktycznie żadnych rysach twarzy. Mimo to (lub z tego powodu) wśród ludzi najczęściej wygląda inaczej: niski, smukły człowiek o ciemnych włosach i zielonych oczach - tak wyglądał rzezimieszek, którego T'jarth kiedyś zabił w obronie własnej.
Obecnie chodzi w ciele Rivlisha Arn'quert - arystokraty i fechtmistrza z Archipelagu, wysokiego, silnie zbudowanego mężczyzny o brązowych oczach i opadających do ramion włosach tego samego koloru.

Dane szczegółowe

Usposobienie

Niewiarygodnie ciekawska bestyjka, wszędzie go pełno, zaś jeśli gdzieś go nie ma to jest duża szansa, że zaraz tam będzie. Co więcej T'jarth jest wyjątkowo pełnym życia i optymistycznie patrzącym w przyszłość stworzeniem. Mimo to, ta radość życia cały czas ściera się z cynizmem, który jest efektem pamięci gatunkowej Hiiijtów. Swoją pracę traktuje bardziej jak zabawę, dzięki której ma zapewnione emocje a także solidny dochód. Absolutnie brzydzi się przemocą i zabijaniem, co więcej boi się krwi. W zasadzie to wielu rzeczy się boi. Bardzo wielu.

Pragnienia i obawy

Pragnienia:
- Naprawić zło wyrządzone przez Rivlisha
- Podróżować, poznawać świat i jego sekrety
- Odpłacić Aryi za dobro, które od niej doświadczył

Obawy:
- Że na kolejnym zjeździe rodzinnym zostanie uznany za bezużytecznego i nie przedłużą jego prawa do życia
- Że ściągnie na głowę Aryi odwet Kolektywu.

Umiejętności

T'jarth potrafi perfekcyjnie odwzorować wygląd każdego mężczyzny, chociaż trochę odpowiadającego mu posturą. Potrafi też przybrać formę kobiety, ale jeśli nie ma wzorca, który kopiuje, to nie wychodzi to tak dobrze. Co więcej jeśli uda mu się pożreć mózg ofiary, potrafi także odwzorować jego zachowanie i przejmuje część wspomnień i wiedzy... ale nigdy z tego nie korzysta. Dysponując częścią wiedzy poprzednich pokoleń, doppelganger ma dostęp do naprawdę potężnej biblioteki wiedzy. Mimo to, będąc bardzo młodym przedstawicielem tej rasy, nie jest w stanie wyłowić wszystkich wspomnień, zaś niektórych nawet boi się próbować wydobyć. Jako szpieg T'jarth potrafi wyśmienicie się skradać, ponadto jest biegły w otwieraniu zamków i podobnych sztukach. W miarę dobrze walczy wręcz, opanował podstawy kilku sztuk walki bez broni, ale o ile to tylko możliwe woli unikać starcia.

Ekwipunek

- Jakieś szpargały
- Pozłacana pochwa na pałasz (sam pałasz stracił)
- Szmaragdowy sygnet rodu Arn'quert
- Trzy ukryte fiolki z miksturą z zarodników Jiiihtów.

Inne

Doppelganger potrafi (lepiej lub gorzej) skopiować cudzy wygląd - nie jest w stanie przybrać postaci, której nigdy nie widział na własne oczy.
"Przebranie" doppelgangera jest niewykrywalne i nierozpraszalne przez magię. Drugą stroną medalu jest brak jakichkolwiek zdolności magicznych u "ruchomych" sobowtórniaków. Do tego jak najbardziej wykrywalna jest nieludzka aura stworzenia, jeśli tylko ktoś potrafi coś takiego postrzegać. Hiiijty siebie nawzajem bardzo dobrze rozpoznają, chociaż i tu nie zawsze.
Jak reszta jego "ruchomej" rasy, nie jest w stanie zgłębiać magii. Za to jest odporny na zaklęcia działające na umysł, czytanie w myślach, zaś jego "przebrania" nie da się wykryć i zdjąć zwyczajnymi czarami (innymi niż specjalnie o takim działaniu).

Historia

(Ocenzurowana by nie spoilować nic Dahlien)

Nowsza historia:
Wszystko zaczyna się od szlachica z Task'shamt - Rivlisha Arn'quert. Zaczęło się tym, że T'jarth chciał przybrać jego formę, by żyć za jego pieniądze, skończyło się na tym, że hiiijt zaprzyjaźnił się ze swoją "ofiarą". Zaprzyjaźnił się tak bardzo, że gdy ten zginął zamordowany przez swych krewnych, T'jarth stwierdził, że by ukarać zabójców i oddać hołd życiu przyjaciela, dokończy jego życie za niego, robiąc to, co Rivlish zawsze chciał zrobić, ale nie miał do tego odwagi - naprawiając wyrządzone przez niego krzywdy. Niestety mózg Rivlisha nie był już zbyt świeży, gdy T'jarth go pożarł, więc przejęcie wspomnień nie udało się w pełni i wystąpiły też pewne skutki uboczne. Mimo to, droga Rivlisha poprowadziła T'jartha do Nimnaros, gdzie został ranny i poznał pewną rudowłosą bardkę...

Dukkha

Wygląd

Nieznany

Symbol

Nieznany