Repertorium

Postacie

Dane podstawowe

Meiken Clanforge

Użytkownik
Dahlien
Imię
Meiken Clanforge
Przydomek
Wredna stara wiedźma
Rasa
człowiek
Wiek
69
Profesja
Czarna Wdowa

Wygląd zewnętrzny

Meiken swoje młodzieńcze ma dawno za sobą, co widać już na pierwszy rzut oka. Pomarszczona twarz, dłonie ze starczymy plamami i zgarbiona sylwetka raczej nikomu nie przywodzi na myśl młodej silnej kobiety. A jednak siły jej odmówić nie można, bo gdy zgromi kogoś wzrokiem nawet najbardziej rosły mężczyzna skuliłby się w sobie. Najczęściej ubrana jest w prostą czarną suknię z żałobną woalką na głowie, spod której prześwitują długie siwe włosy. Jej dodatkowym nieodłącznym atrybutem jest hebanowa laska ze zdobionym srebrnym uchwytem.

Dane szczegółowe

Usposobienie

Przez całe swoje życie już się wystarczająco nasłuchała, żeby teraz jakieś młokosy jej na głowę wchodziły. Nie ma problemów, żeby zlać kogoś swoją laską, opieprzyć za złe maniery czy zabrać sprzed nowa dopiero co ofiarowany podarek. Bynajmniej nie przejmuje się tym co ludzie o niej mówią doskonale wiedząc, że zawsze będą gadać za jej plecami. A niepochlebnych określeń na swój temat słyszała już niezliczoną ilość.
Nie znaczy to jednak, że jest zgorzkniała do szpiku kości. Czasami, jeśli ktoś wyjątkowo zaskarbi sobie jej przychylność potrafi się zachować jak wyjątkowo surowa, a jednak kochająca babcia. Rzadko się to jednak zdarza.

Pragnienia i obawy

- Pragnie jak najlepiej wykonywać swoje zadanie głowy rodziny. Dobierać zadania tak, żeby jej ród mógł sobie z nimi poradzić, a jednocześnie nie wymrzeć przedwcześnie.

- Boi się, że zostanie ostatnią Czarną Wdową i przeżyje tych, którzy mieli ją zastąpić.

- Nie widać tego, jednak na jej podniebieniu znajduje się symbol czarnego pajęczaka.

Umiejętności

- Magia światła i cieni na poziomie średniozaawansowanym (proste iluzje, oślepienie, skupienie wiązki światła, niewidzialność itp.).
- Wzbudza ogólny respekt swoją postawą i mową ciała
- Zaskakująco mocno uderza laską. Aż siniaki zostają.
- Duża wiedza życiowa i historyczna. Dociera do niej również sporo plotek o miejskim życiu.
- Duża biegłość w znajomości oraz tworzeniu trucizn i różnych antidotum.
- Stare kości i częsty ból w krzyżu nie pozwalają jej już na tyle żwawego hasania po chodnikach miejskich. Ciężko jej się chodzi bez laski.

Ekwipunek

- Hebanowa laska, w której ukryte jest ostrze nasączone śmiercionośną trucizną.

Inne

- Głowa wymierającej rodziny Clanforge. Dla opinii publicznej zajmują się handlem eksponatami sztuki, która jednak od pokoleń służyła rządzącej władzy w pozbywaniu się osób zagrażających jego mieszkańcom. Gdy legalne i praworządne środki zawodziły, wtedy to oni otrzymywali anonimowe zlecenia załatwienia problemów.
- Pozostaje w bardzo dobrych stosunkach z kapłanami Ferrosa oraz wyznawczyniami Norien.
- Posiada bardzo wiele znajomości. Dużo ludzi (również tych wpływowych), winnych jest jej sporo przysług.
- Ma kota. Czarnego z krwistymi oczyma.

Historia

Od niepamiętnych czasów rodzina Clanforge przebywała w Nimnaros, trzymając się blisko aktualnie rządzących. A może to właśnie w drugą stronę - ci sprawujący władze chcieli być z nimi w dobrych stosunkach? Jako jeden z arystokratycznych rodów poszczycić się mogli sporym bogactwem, który wypracowali sobie współpracą z różnymi koneserami sztuki. Pośredniczyli w sprzedaży drogich dzieł wybitnej jakości, a także pomagali w renowacji tych wymagających odświeżenia. Niegdyś ich siedziba rodowa stanowiła istną galerię z masą wspaniałych obrazów na ścianach, freskami na suficie, a na wszelkich przyjęciach herbatę podawano na ręcznie malowanej zastawie. Podobno kiedyś w ich salonach odbywały się aukcje organizowane przez Złotą Sieć, na których sprzedawano rozmaite starożytne artefakty.

Obecnie rodzina liczy nie więcej niż kilkanaście osób, którymi przewodzi najstarsza kobieta rodu - Meiken. Chociaż jej podeszłego wieku oraz zdecydowanie nie najlepszych możliwości fizycznych nie ma nikogo wśród Clanforge'ów, kto samą swoją obecnością mógł cieszyć się większym poszanowaniem. Mawiało się, że swego czasu była kobietą niesamowitej urody, której nawet sam Racardo, przywódca Rady Magów, nie mógł się oprzeć. Nie wiadomo jednak, czy plotki o ich rzekomym romansie były prawdziwe.

Podobno Stowarzyszenie Artystyczne Czaszki Pogardy uparcie starają się nawiązać współpracę z Meiken i sam Paolo co jakiś czas odwiedza starszą kobietę. Na pewno zachęca go do tego również wnuczka kobiety, na której zdarza mu się zawiesić wzrok.

Po upadku jednak jak większość zamożnych osób, tak i oni stracili znaczną część majątku. Ziemie przynależne do ich rodziny z niegdyś wspaniałymi ogrodami stały się teraz polami uprawnymi, a stawy z ozdobnym tatarakiem teraz starano się zarybiać. Nie wiadomo do końca co stało się z najbardziej wartościowymi skarbami z ich kolekcji. Był moment, gdy wszyscy spodziewali się całkowitego upadku rodziny, aż Wdowa nie zaczęła pociągać za swoje sznurki znajomości podnosząc swą rodzinę z kolan. Dokonała czegoś, co niemal graniczyło z cudem. Najbliżsi zauważyli jednak, że od tamtego czasu u boku kobiety pojawił się czarny jak noc kot z oczami dzikimi i drapieżnymi do tego stopnia, że nikt nie zamierzał przebywać w jego obecności sam na sam. Rzadko kiedy odstępował kobietę. Posiadał również niezwykle irytującą umiejętność pojawiania się znikąd, jakby wychodził z cienia.

Dukkha

Wygląd

(nie mam pomysłu, jak będzie potrzeba to się dopisze)

Symbol

Czarny pająk z dużym odwłokiem i czerwoną plamką na nim.