Repertorium

Postacie

Dane podstawowe

Dahlien

Użytkownik
Dahlien
Imię
Dahlien
Przydomek
Szalona
Rasa
niziołek
Wiek
53
Profesja
Uzdrowicielka Natury
{L_CHAR_AVATAR}

Wygląd zewnętrzny

Pierwszą charakterystyczną cechą dziewczyny jest burza blond włosów, w które wplotła zielone winorośla. Znaleźć tam można również cienkie patyczki, listki oraz... małe gniazdo, w którym mieszka niewielka ptaszyna o zielonkawym ubarwieniu. Błękitne oczy Dahlien z ciekawością patrzą na otaczający ją świat, a wielki uśmiech rzadko schodzi jej z twarzy. Jest niska, szczupła, z wiecznie brudnymi stopami. Jak na niziołka przystało nie nosi butów, z kolei na jej odzienie składa się skórzany gorset oraz szara futrzana spódniczka i podobny naramiennik. Łydki dziewczyny chronią pasy brudnozielonego materiału, obwiązane ozdobnym sznurkiem. U pasa nosi różne małe sakiewski z drobiazgami oraz kilka sztyletów i krótki miecz. Na plecach zamocowała skórzaną torbę, która co jakiś czas wydawała dziwne, popiskujące dźwięki.

Dane szczegółowe

Usposobienie

Przydomek zyskała nie bez powodu - wszędzie jej pełno, jest nieco nadpobudliwa i rzadko usiedzi w jednym miejscu dłużej niż krótką chwilę. Nie boi się wsadzić głowę w paszczę dzikiej bestii, żeby wyleczyć jej zęby. Zabija tylko w ostateczności, mięso jada rzadko bazując głównie na owocach, roślinach, grzybach i orzechach. Podczas łowów swej zdobyczy okazuje możliwie największy szacunek, ograniczając jej ból do minimum.
Najczęściej szuka miejsc z bujną roślinnością, co jakiś czas odwiedza mniejsze miasta. Źle czuje się w dużych aglomeracjach, a w natłoku ludzi lub przedstawicieli innych ras zaczyna się stresować. Zdecydowanie nie przejmuje się opinią innych na jej temat. Jest wygadana, co stanowi jej zaletę, jak i wadę. Często ludzie mogą usłyszeć od niej więcej, niżby chcieli, w tym również te mniej pochlebne rzeczy. Nie przywiązuje się zbytnio ani do miejsc, ani do napotkanych osób, chociaż jest bardzo sympatyczną i przyjacielską personą.

Najlepiej określić ją mianem pozytywnej wariatki i wolnego ducha.

Pragnienia i obawy

Odkąd opuściła rodzinną puszczę stara się nieść pomoc wszelkim istotom, zarówno zwierzętom jak i roślinom. Zniszczenie Tinii odbiło się na jej psychice, desperacko stara się uleczyć napotkane objawy cierpienia, a gdy nie może komuś pomóc ciężko to przeżywa. Często miewa koszmary, lecz po obudzeniu się zazwyczaj ich nie pamięta.
Nie lubi przeludnionych miejsc, o wiele lepiej odnajduje się w mniejszych społecznościach.

Umiejętności

Magia: ziemi, roślin, lecznicza
Mowa zwierząt, przyjaciel zwierząt
Uzdrawianie, ziołolecznictwo
Sztuka przetrwania, duża orientacja w terenie
Odporność na trucizny
Walka krótkim mieczem, sztyletami
Jeździectwo, pływanie, elementy akrobatyki
Czytanie, pisanie, rękodzieło
Rysowanie map

Ekwipunek

We włosach: niewielkie gniazdo, w którym żyje mały zielonkawy ptaszek
Przy pasie: bukłak z wodą, sakiewki z suszonymi ziołami, maściami, bandażami, opatrunkami + sztylety, krótkimiecz
Na plecach: skórzana torba, a w niej bura mysz, koc, lina, podróżne garnuszki i żeliwny imbryk, suszone mięso, czerstwy chleb, zestaw do tworzenia map

Inne

Towarzyszą jej bura mysz Buhr i zielonkawy mały ptaszek Luke, z którymi często rozmawia.
Mimo, iż nie oddaje regularnej czci bóstwom żyje w zgodzie z przykazaniami Aleidy troszcząc się o faunę i florę.

Historia

Gdy była jeszcze młoda wychowywała się na pograniczu Knieji Esgarnar i Puszczy Tinii, gdzie przyszła na świat. Zawsze otaczała ją natura, była jej stałym towarzyszem i przyjacielem. Nauczyła się, że o ile ludzie i inne rasy bywały kłamliwe, bez problemu dopuszczały się zdrad oraz za nic miały raz dane słowo, tak zwierzęta bez podstawy nigdy jej nie skrzywdziły. Zaczęła się z nimi rozmawiać, chociaż z czasem rodzina dziewczyny wątpiła, czy naprawdę posiadła tę umiejętność, czy powoli traciła zmysły i zdrowy rozsądek. Niewątpliwie żyła w swoim własnym świecie, nie chciała podporządkować się ogólnie panującym regułom, przez co zaczęto się od niej odsuwać. Ta nic sobie z tego nie robiła, jakby w ogóle nie zdawała sobie sprawy, że z dnia na dzień staje się coraz bardziej osamotniona. Lecz nie czuła się samotna, bo zawsze towarzyszyli jej Buhr oraz Luke - leśne zwierzątka, które tak przywiązały się do Dahlii, że nie odstępowały dziewczyny na krok.

W końcu zrezygnowała z życia w osadzie niziołków i zamieszkała samotnie w lesie. Tam jej więź z naturą jeszcze bardziej się zacieśniła. Nauczyła się zachowań zwierząt, reakcji roślin na światło oraz jak swoją mocą pokierować eter w taki sposób, żeby wpłynąć na otaczający ją świat. Potrafiła sprawić, by obok niej wyrósł krzew malin w porze obiadowej, a idąc spać tworzyła grubą warstwę mchu, by ochronić się przed zimnem. W którymś momencie zaczęły do niej nawet przychodzić ranne zwierzęta wiedząc, że ta pomoże im wrócić do zdrowia. Leczyła również drzewa, kiedy nieostrożni ludzie łamali im gałęzie podczas przeprawy przez puszcze.

Lecz znów zaczęło jej czegoś brakować. Nie potrafiła nazwać dziwnego uczucia, które dręczyło jej serce. Coś ciągnęło ją w nieznane i w żadnym miejscu nie spędziła więcej niż kilka miesięcy. Podróżowała poznając nowe tereny, stepy, tundry, wioski i miasta. W tych ostatnich nie czuła się jednak zbyt dobrze, więc odwiedzała je głównie, kiedy potrzebowała uzupełnić zapasy. Często rysowała mapy, które mieszkańcy Calivanu zaczęli cenić, a nawet pożądać. Czasami dołączała do poszukiwaczy przygód, by zwiedzić starożytne ruiny, czasem pomagała na wsiach zwiększając plony ich mieszkańców. W okresie mrozu i lodu zazwyczaj zostawała w mniejszych miasteczkach, by tam w spokoju poczekać, aż ziemia znów obudzi się do życia. Tak było i jest po dziś dzień. A co będzie później? To się dopiero okaże...

Dukkha

Wygląd

Smukła niska istota z włosami niby winorośl, które cały czas falują. Skóra gładka, delikatna, upstrzona błyszczącymi złotymi drobinkami. Błękitne oczy mienią się nawet w ciemności, ręce bardziej przypominają rozłożyste gałęzie krzewów z niewielkimi sercowatymi listkami, zamiast nóg ma splecione ciasno korzenie drzew.

Symbol

Duży kwiat dalii o żółtych płatkach z różowymi kropkami z łodygą zakręconą jak sprężynka.