Jak stworzyć swoją postać?

Zapoznaj się z nami, stwórz swoją postać i dołącz do gry!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bubeusz
Posty: 1444
Rejestracja: 2021-06-13
Aby stać się pełnoprawnym Nimnarejczykiem i móc uczestniczyć w Legendzie Calivanu, potrzebujesz stworzyć główną postać, która przy okazji stanie się Twoim forumowym alter ego. Ponieważ ludzie zaczną Cię utożsamiać z tą postacią, zalecam nie eksperymentować i na początek stworzyć kogoś, kogo będziesz lubił i z kim i Ty będziesz mógł się łatwo utożsamić.

Porady przy tworzeniu postaci

1. Repertorium (nie mylić z repetytorium) jest naszą bazą Kart Postaci (KP). Za pomocą formularza "Stwórz nową postać" możesz tam dodać Kartę Postaci. Używając przycisku "Zapisz kopię roboczą" możesz zachować swoją pracę, więc nie musisz wypełnić wszystkiego od razu. Również w późniejszym czasie (nawet po akceptacji karty) będziesz mógł edytować swoją KP. Każda edycja wymaga ponownego zaakceptowania karty.

2. Wymyślając postać, przejrzyj proszę "Przewodnik". Został on napisany z myślą o zapoznaniu Cię ze światem Calivanu w zakresie niezbędnym do osadzenia w nim swojej postaci. Znajdziesz tam opisy ras, kultur, przykładowe imiona czy profesje.

3. Nie czuj się ograniczany - jeśli czegoś nie ma w Przewodniku, nie oznacza to, że nie możesz tego dodać. Pamiętaj jednak, że musi to być spójne z istniejącym już światem, więc nagła, nieistniejąca wcześnie rasa będzie wymagała solidnego i przekonującego uargumentowania, aby uzyskać akceptację. Ogólnie jako pierwszą postać zalecam zrobić coś wpasowującego się w kanon, a ryzykowne eksperymenty zostawić ewentualnie na potem :) Mam jednak nadzieję, że świat Calivan jest na tyle elastyczny, że bez problemu pomieści większość pomysłów.

4. Przy wypełnianiu pól formularza nie musisz silić się na oryginalność, słowolejstwo ani detal. Pamiętaj, że karta postaci jest czysto użytkowa, ma umożliwiać innym szybkie i wygodne zapoznanie się z Twoją postacią. Długość nie jest więc atutem, karta może być bardzo zwięzła i od myślników. Na literackie popisy przyjdzie czas już w grze!

5. Również ekwipunek czy strój nie musi być opisany szczegółowo - to są rzeczy zmienne, a my nie będziemy Cię rozliczać z każdego miedziaka, o ile nie wyciągniesz nagle z kieszeni starożytnego artefaktu niszczącego światy. Opisz wszystko, co może mieć kluczowe znaczenie dla gry.

6. Im przystępniej opiszesz swoją postać, tym większa szansa, że gracze przeczytają Twoją KP i będą chcieli z Tobą grać. Pamiętaj, że chodzi o wspólną zabawę, więc polecam tworzyć takie postaci, które będą miały względną łatwość/zasadność wchodzenia w interakcje z innymi. Jeśli stworzysz półboga, który będzie dominować swoją chwałą i potęgą każdą inną postać, to możesz zwyczajnie odstraszyć innych i zostać sam.

7. Twoja postać ma z założenia przeżywać przygody w grze, na fabule, a nie wchodzić do gry już ukształtowana. Niech jej historia jest krótkim tłem mówiącym, skąd się wywodzi i co wyniosła z przeszłości, a nie sagą opiewającą jej długie i pełne przygód życie - nawet jeśli chcesz grać staruszkiem, ogranicz życiorys tylko do jego kluczowych momentów.

8. Jeśli czegoś nie jesteś pewny, zostaw sobie na później, zobacz, jak zrobili to inni, albo po prostu nas zapytaj. Możesz to zrobić zakładając temat w tym dziale, albo zagadaj do kogoś na Discordzie (Link do oficjalnego Discorda NMN).

9. Twoja pierwsza postać będzie miała Avatar zaciągnięty z systemu. Aby wybrać Avatar, kliknij na swój nick w prawym górnym rogu i "Twoje konto". Znajdź zakładkę "Profil" i wybierz "Avatar". Avatar Twoich kolejnych postaci będziesz mógł wgrać bezpośrednio w Repertorium. Rozmiar Avatara to 200 x 130 pikseli. Możesz skorzystać z narzędzi takich jak ILoveIMG, aby łatwo i wygodnie dostosować swój obrazek. W razie czego - z chęcią pomożemy!

10. Kiedy wypełnisz formularz i zapiszesz kopię roboczą, pojawi się przycisk Przesłania postaci do akceptacji. Daj nam znać, bo nie mamy powiadomień o tym fakcie ;) Zasadniczo sprawdzamy jedynie, czy nie ma jakichś drastycznych odstępstw od kanonu świata i doradzamy korekty, jeśli mamy wrażenie, że postać będzie problematyczna do grania. Jeśli chodzi o formę czy ortografię - to Twoja wizytówka, sam zadbaj o to, by było poprawnie i by inni chcieli Cię czytać.

Mam postać - co dalej?

Po akceptacji postaci stajesz się pełnoprawnym Nimnarejczykiem, a Twój nick zmienia kolor. Teraz możesz wkręcić się w Legendę Calivanu! Najlepiej po prostu zagadać do nas, aby ustalić szczegóły fabularnego dołączenia. Jeśli nie chcesz uczestniczyć w Kampanii lub wolisz się najpierw wdrożyć na spokojnie, możesz pograć w luźniejsze Przygody organizowane przez nas indywidualnie. Są to najczęściej krótkie, ograniczone czasowo przygody bez wpływu na świat. Wejdź w wybrany wątek i tam przeczytasz szczegóły dołączenia. Przygody w światach innych niż Calivan nie wymagają posiadania Karty Postaci w Repertorium.

Ty sam też możesz zakładać przygody i organizować sesje dla innych graczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, napisz tylko do mnie wiadomość z tytułem, krótkim opisem i linkiem do obrazka, abym mógł stworzyć Ci dział.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości